BİZE ULAŞIN

0212 272 0 111

PROJEKSİYON MERAK EDİLENLER

Projeksiyon , Nedir ?

LCD teknolojisi ile birlikte gelişen transparan LCD üzerinde oluşan görüntünün kuvetli bir projektör ışığı ile merceklere yansıtılarak istenilen mesafedeki bir perde üzerinde görüntünün odaklaştırılarak görsellik elde etme tekniğine verilen genel addır.


LCD-DLP Nedir ?
Chip LCD Teknolojisi

Bir ışık kaynağı üç temel video renklerin içine ışık bölünmüş aynalar bir kombinasyonu üzerine beyaz ışık yansıtır.
Her LCD çip alır ve bir görüntü oluşturur elektrik sinyali alır.
Üç renkli resimler, milyonlarca renkten oluşan tam renkli bir görüntü oluşturmak için prizma kullanarak birleştirilir.
Canlı, tam renkli görüntü bir lens geçer ve bir ekran üzerine yansıtılır.


DLP Teknolojisi

Texas Instruments DLP teknolojisi, hassas, dijital görüntüleme çipi olduğunu güçler bugünün en iyi projektörler, HD TV'lerin, Dijital Sinemasistemleri, sağlık, baskı, güvenlik ve daha fazlası için diğer sofistike cihazlar.

Inanılmaz DLP yongası kadar çarpıcı bir görüntü oluşturmak için dijital, ışığı yansıtan küçük, mikroskobik aynalar milyonlarca oluşur.

Dünya çapında tüm yeni projektörleri hemen hemen yarısı 1994 yılında projektörler ilk kullanılabilir, DLP teknolojisi artık güçler. Hızla haline gelmiştir olmazsa olmaz inanılmaz güvenilirlik ve görüntü kalitesi sunan dijital görüntüleme cihazı, - tüm uygun fiyatlarla.

DLP bir cep telefonu kadar küçük bir şey dev bir film ekran veya proje bir görüntü yakmak için yeterince esnek olan tek teknolojidir.

Projeksiyon Montajı Nereden Olmalıdır ? 

Projeksiyon cihazı montajı nı uzman ekiplerin yapması cihazınızın ömrü ve görüntü açısından daha faydalı olabilir. Aldığınız projeksiyon cihazının lens mesafeleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden cihazı takıcağınız mesafeyi hesaplamak için kitapcığındaki yörüngeleri izleyebilir ya da bizde destek alabilirsiniz.

 

Projeksiyon Lambalar Neden Pahalı ?

Orijinal Projeksiyon cihazı lambaları yüksek teknoloji ile üretilmektedir. Ürünler her sene yenilendiği için lamba fiyatları eski modellerde daha pahalı olabilmektedir. Orjinal lambalar yerine ucuz kopya lamba kullanmak projeksiyon cihazınıza ciddi zararlar verebilir. Ekonomik çözüm bulmak için bare lamba (kasasız lamba ) kullanılabilir.

 

Projeksiyon Lamba Yenileme Orjinal Lamba Arasında Fark var mıdır ?

Lamba yenileme teknolojisi orjinal lamba çekirdeği kullanılarak yapılan işlemdir.Projeksiyon lamba yenileme işleminde herhangi bir görüntü kaybı yaşanmaz lamba ömürleri orjinal lamba çekirdeği olduğu için lamba ömrü aynıdır.

Orijinal olmayan lamba çekirdekleri piyasada çok bulumaktadır. Bir çok internet sitesinde satışı yapılmaktadır. Orijinal lamba olduğunu anlamak için firmanın güvenirliği iso, tse , ce sertifakaları olması gerekmektedir. Belgesiz lambalar kopya lambalardır.

Projeksiyon Lamba Ömrü Nasıl Hesaplanır ?

Projeksiyon Lamba ömrü cihazı kullanmakla alakalıdır. 3000 saat lamba ömrü olan bir projeksiyon cihazı 1000 saatte lambası bozulabilir bunun başlıca nedeni ,

1- Bakımsızlık
2- Çok uzun süre çalıştırmak
3- Çok sık açıp kapatmak
4- Cihazın soğumadan fişinin çekilmesi
5- Cihazı aşırı dik açılarda kullanmak
6- vb. Detaylı bilgi için projeksiyon kullanım kılavuzunu pr@projector.com.tr adresinden isteyiniz.
 

Projeksiyon Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Projeksiyon cihazı alırken distribitör firma garantisinde cihaz almak yararınıza olur , lamba garantileri çok uzun olmadığından dolayı muhattab bulmak konusunda sıkıntı yaşarsınız. Garantili projeksiyon cihazı almak için projeksiyonmarketim.com a bakabilirsiniz.

 

Projeksiyon Lamba Garantisi Ne Kadardır ?

Projeksiyon lambas garantileri cihaz ile birlikte bazı firmalarda 90 gün ve 180 gün arasında değişmektedir. Yeni yeni 1 yıl 1000 saat garanti verilmeye başlanmıştır.Firmamızdan alınan lamba değişimlerinde 6 ay 500 saat garanti vermekteyiz.

 

Projeksiyon Bakımı Nasıl Yapılır?

Projeksiyon bakımı tamamen profesyonel teknik servisler tarafından yapılması gerekmektedir.

Cihazın içerisinde bulunan hassas polarize filtre optik uniteler zarar görebilir. Mutlaka optik bakım için profesyonel servislere danışınız.

Projeksiyon Cihazımı Nazıl Uzun Ömürlü Kullanırım ?

Projeksiyon cihazını uzun ömürlü kullanmak için periyodik olarak optik bakım yaptırmalısınız.

Çok aşırı sıcaklarda çalıştırmamalısınız.

Topraklı priz kullanmalısınız.

 

Projeksiyon Kumandası , Akseusarlarını Nereden Bulabilirim ?

Projeksiyon kumandaları ve aksesuarlarını satış sitemizde bulabilirsiniz.

 

Projeksiyon Tamirini Nerede Yaptırabilirim ?

Projeksiyon tamiri için uzman teknik servisimize başvurabilirsiniz.

 

Projeksiyon Tv Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Projeksiyon TV ler projeksiyon cihazlarında olduğu gibi aynı mantıkla çalışırlar. 3 lamba projeksiyon tv ler ve tek lambaları lcd veya dlp projeksiyon tv ler olarak ikiye ayırabiliriz. Günüzmüzde 3 lambalı projeksiyon tv ler kullanılmamaktadır.

 

Kalite Projeksiyon Perdesi Nasıl Anlaşılır ?

Kaliteli projeksiyon perdesinin arka tarafı siyah olur. Bu sayede görüntü karşı tarafa geçmez. Yüksek kontrastlı perdeler görüntüyü daha verimli hale getirirler. Gri perdeler en iyi görüntü yansıtan perdelerdir.

 

Aksesuarlarımı Ne Kalitede Kullanmalıyım ?

Projeksiyon aksesuarları görüntü kalitesini etkilemektedir. Projeksiyon VGa kablosu , Video kablosu, ya da HDMI kablosunu kaliteli markalı alırsanız görüntüde kaybolmalar olmaz. Görüntü kablonuzu ve elektrik kablonuzu aynı yerden taşımayınız.

 

HD Projeksiyon - HD Projektör Nedir ?

HD Projeksiyonlar yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi üreten HDMI girişli projeksiyon cihazlarıdır.

 

Mini Projeksiyon - Mini Projektör Nedir ?

Led lamba ile çalışan projeksiyonlardır. Lümen değerleri düşük olduğu için pek tavsiye edilmez. Gündüz ortamlarda kullanılmaz.

 

Projeksiyon Lamba Değişimi Nasıl Yapılır ?

Lamba değişimi konusunda TRT Okul kanalı için özel olarak hazırladığımız videoyu seyredebilirsiniz.

Çok önemli : Cihazınız lamba ömrünü tamamladığında optik bakıma ihtiyaç duyabilir .(Eğitim kurumları, kalabalık ortamda çalışan cihazlar, duman ve toz olan ortamlar) Optik bakım yapılmayan projeksiyon cihazlarda görüntü net vermeyebilir.

 

Projeksiyon Ürünlerini Nereden Alabilirim?

Aspera Projeksiyon uzmanlığında ihtiyacınıza uygun projeksiyon önerisi yapılmakta ve ihtiyacınıza en uygun projeksiyonu sunmaktayız. Projeksiyon Aspera Projeksiyon'dan alınır !
 

 

YASAL UYARI: www.asperaprojeksiyon.com sadece belirli ve sınırlı konular için bir bilgi, genel hizmet olarak tasarlanmıştır; ve hukuki, mali, vergi ya da özel tavsiye başka türü olarak güvenerek alınmamalıdır. www.asperaprojeksiyon.com benzersiz kişisel hukuki, mali, vergi veya diğer özel durumlarda, satın alma kararları veya kişisel tercihleri dikkate almaz. Bunun gibi, bu genel bilgilerin uygun ya da eşsiz ve bireysel bir durum ile uyumlu olmayabilir. Makul girişimleri bilgilerin doğru, zamanında ve genel olarak ilgili olmasını sağlamak için yapılır rağmen " olduğu gibi " , bilgi açık ya da gizli, temsil, garanti ya da teminat olmaksızın sunulmaktadır. Eğer kişisel bilgi veya özel tavsiye arzu ederse; seçtiğiniz uygun personele danışın.Satışını Yaptığımız Projeksiyon Markaları